Wanton Buddy´s (FCI) odchovy
 

Datum narození: 4. 02. 2006
1 fenka Aussie Diva
 
Spokojené štěňátko (foto ©Pauline)
 

 

SPOJENÍ - RODIČE

 

OTEC (klik)

x

MATKA (klik)

 
 

 

 
 

ICH.Choroschie Drusja´s Harry Callahan

 

ICH.Laureen Lil vom Fischerhof

 
 
 
Na Lili se svým štěňátkem se můžete podívat do naší fotogalerie.
 
FOTOGALERIE -  VRH A
 
 
 

Tento vrh jsme dlouho dopředu plánovali. Náš vrh snů. Spojení vyrovnaných rodičů z hlediska jejich rodokmenové  a zdravotní hodnoty slibovalo vysoký předpoklad kvalitního potomstva, jak po stránce exteriérové, zdravotní, tak i vyrovnaných povah.  O toto spojení byl mimořádný zájem ze strany chovatelů nejen v Evropě a někteří zájemci trpělivě čekali na své budoucí štěňátko i rok. Samozřejmě jsme brali v úvahu věk Sama a s tím související faktor reprodukce, jelikož i psům tikají jejich biologické hodiny... Nelze ani popsat naše zklamání, když nám veterinář při ultrazvukovém vyšetření fenky potvrdil jen jedno štěňátko. A bylo to. No jo, můžete snít a plánovat, ale příroda, ta mocná čarodějka vás stejně doběhne.

 
 

Narodila se jedna fenečka, které jméno vybírali už její trpělivě čekající noví majitelé  Lynden a Janita McCormack, chovatelská stanice Cormak, Austrálie. Diva dostala do vínku od každého z rodičů něco. Diva vyrůstala v naší rodině do 10-ti měsíců (dřívější export štěněte nedovolují velmi přísné veterinární předpisy Austrálie). Mohli jsme tedy sledovat nejen její fyzický růst, ale i psychické dospívání v mladou psí slečnu.

 
 

Vzhledem k absenci sourozenců jsme museli převzít role v socializaci my, pro správné formování její povahy. Snažit se, aby z Divy vyrostla sebevědomá, vyrovnaná a nekonfliktní fenka. To bylo zásadní, pro pozdější pozitivní včlenění se mezi dospělé wheateny v budoucím domově. Diva je velký mazel s otevřenou veselou povahou, takové rozzářené sluníčko, interaktivní, velmi jednoduše se adaptující na změnu prostředí, s obrovským charismatem po svém otci Samovi. Všechny tyto předpoklady, vrozené i později získané, jí pomohly pro bezproblémovou adaptaci v novém domově v Austrálii.

 
 

 
 
 

ZPĚT         HOME


 
(foto ©Wanton Buddy´s)
Pavlína Bradáčová
Pagerank     WB