Wanton Buddy´s (FCI)
     
 

 
Na tomto krásném místě jsme my a naši wheateni šťastni.
 

1995 - Jak jsme se setkali s plemenem Irský soft coated wheaten teriér ?

Poprvé jsme Wheatena uviděli na našich toulkách po Francii, v zemi, kde paradoxně mnoho jedinců tohoto plemene není. Psal se rok 1995. Po návratu domů jsme se snažili nashromáždit všechny dostupné informace o tomto krásném, starobylém irském plemenu. Trochu to připomínalo hledání jehly v kupce sena. Za pomoci našich kamarádů pejskařů jsme získali kontakt na paní Zítkovou Evu z Prahy. To už se psal rok 1996. V době, kdy jsme ji kontaktovali, měla sice štěňata, ale bohužel , všechna již zadána. Tak jsme trpělivě čekali. Na podzim roku 1996 jsme společně s paní Zítkovou odcestovali na dlouhou cestu do Německa a nazpět jsme si dovezli z chovatelské stanice Choroschie Drusja´s pejska Harryho. Dostal domácí jméno Sam. Naše domácnost se rozrostla o nového člena.

 

Náš život s Wheatenem …

Příchodem nového psího kamaráda se náš dosavadní život změnil od základu.Ty tam, jsou chvilky splínu. Pes je věrný přítel a skvělý „antistresant“.

Při výběru wheatna jsme měli šťastnou ruku a z malého štěňátka vyrostl pěkný pes, který je šampionem několika zemí, získal mnoho titulů a zvláštních ocenění. Uplatnil se výborně v chovu.  Jeho potomky najdete například až v daleké Austrálii, Kanadě, USA, Dánsku, Německu, Polsku na Slovensku atd. 

Když jsme opustili se Samem výstavní kruhy a místo přenechali mladším, přemýšleli jsme, jak smysluplně využít toho, že Sam dosáhl takových úspěchů. A jednoho dne jsme dostali nápad. Spojili jsme se s sdružením „Osada němých tváří“, která působí na Prostějovsku a uspořádali akci na podporu opuštěných pejsků v útulku. Hvězdou celé akce byl „Šampion Sam“, který chtěl upozornit lidi na to, že ne každý pejsek má hodného pána, který o něj pečuje. Sam bedlivě dohlížel na pokladničku a pomohl k nashromáždění finančních prostředků na nákup krmiv. A tak Sam, pomohl psím kamarádům, aby se měli aspoň na chvíli tak dobře jako on.

 
Int.CH. & Multi.CH. CHOROSCHIE DRUSJA´S HARRY CALLAHAN   "Sam"
 

Pracuji s dětmi, a tak nemůže být akce, na které by naši psi chyběli. Kreativitě dětí se meze nekladou. Naši psi jsou důkazem, že wheaten je přímo ideální plemeno pro soužití s dětmi všech věkových skupin.
Sam se zúčastnil i setkání handicapovaných dětí a mládeže a po krátkém seznámení byli všichni velkými kamarády. Jsme rádi, že jeho psí život neskončil jen u výstavních kruhů.

Momentálně máme doma dva wheateny. Aby Samovi nebylo smutno, pořídili jsme mu v roce 2004 kamarádku Lili. Ta pochází z chovatelské stanice Vom Fischerhof v Německu. Rodiče obou našich psů pocházejí z uznávaných chovatelských stanic Wheaten Rebel´s (ch. Margret Möller-Sieber, Německo) a Danterri Wheaten (ch. Birthe Jakobsen, Dánsko). Základem obou chovů jsou vynikající psi (sourozenci z opakovaného spojení) importovaní ze země původu Irska, z chovatelské stanice Newkilber (Newkilber The Quiet Man a Newkilber Lion in Winter).

 
Int.CH. & Multi.CH. SOPHISTICATED WHEATEN HARVEY   "Harvey"
 

S Lili jsme přivezli v roce 2004 od našich přátel chovatelů nového pejska Sophisticated Wheaten Harvey. Harvee máme ve spolumajitelství s paní Mirkou Ullmannovou. Se svým rodokmenem je oživením českého chovu.

 
 

Co je pro nás podstatné ?

Že naši psi jsou v dobré fyzické i psychické kondici a jsou s námi šťastni …

 

Int.CH. & Multi.CH. LAUREEN LIL VOM FISCHERHOF   "Lili" - Happy Wheaten

 

 
 

 

 

Seznamte se s námi

NÁŠ CHOVATELSKÝ PROFIL

 

 

 

 
 
 
Pavlína Bradáčová
(červenec 2004)
Pagerank   WB